wtorek, 6 maja 2014

W poszukiwaniu kosmetyków we Francji


Uwaga Polki we Francji!!!
Na końcu tego postu podsunę wam całkiem interesujący sposób na korzystne zakupy online, z wysyłką do wszystkich krajów Unii Europejskiej ;)
Czy tak jak ja pomstujecie na ceny kosmetyków za granicą??
Przyjeżdżając tu myślałam, że trafiłam do raju :) Najlepsze produkty znanych marek w zasięgu ręki, lepsza jakość, większy wybór... Niestety okazało się, że nie jest tak pięknie i kolorowo jak sobie wyobrażałam :(
Wielu rzeczy, do których byłam przyzwyczajona w Polsce, tutaj nie ma. Henna za 3 złote dostępna w sieci Rossmann i większości marketów tu okazuje się być produktem "profesjonalnym", nie do zdobycia, za to panie kosmetyczki chętnie ją nam wykonają za bagatela 20€ plus kolejne 10 za regulację brwi ;)
Produkty marki Yves Rocher, logicznie rzecz biorąc, pochodząc z Francji powinny być wycenione dość rozsądnie... Tym czasem są kilka razy droższe niż chociażby w Niemczech (???) a nawet w Polsce po przeliczeniu na złotówki.
Dostęp do wyrobów, po które w Polsce udajemy się do pierwszej lepszej drogerii, mamy tu jedynie w Sephorach czy Douglas lub Nocibé, gdzie wizyta przy kasie wiąże się z bólem głowy. Możemy oczywiście wybrać się do Carrefoura lub L'Eclerc, gdzie zazwyczaj Francuzki zaopatrują się w kolorówkę ale nie znajdziemy tam wszystkich szaf ani co najgorsze nie mamy możliwości " pomacania" czy przetestowania.
Osobiście jeśli już nie mogę sprawdzić danego produktu przed zakupem, wolę poszukać go bezpośrednio w butiku producenta posiadającym o wiele szerszą gamę produktów. Dodatkowo proponuje nam się niekiedy atrakcyjne gratisy (które same możemy sobie często wybrać) czy promocje np. 2 w cenie 1 lub gotowe zestawy.
Dla odmiany marki takie jak Dior czy Chanel pozostają luksusowe jednak nie tak zgubne dla naszego portfela jak w Polsce. Wiele Francuzek narzeka jednak na ceny tutejszych kosmetyków- obserwując trendy niekiedy mam wrażenie, że niezależnie od jakości, taniej oznacza lepiej. Masa dziewczyn (i nie tylko) nie przywiązuje wagi do wyglądu lub chciałoby ale im nie wychodzi- o tym jednak kiedy indziej :)
Tak jak obiecywałam mam dla was rozwiązanie;) Na pewno obiła wam się o uszy nazwa sklepu internetowego Kosmetyki z Ameryki. Jest to biznes rodzinny z siedzibą na Śląsku- jego właściciele sprowadzają kosmetyki oraz wszelkie akcesoria z zagranicy, często są to wyroby ciężko dostępne w Polsce i nie tylko. Ceny są u nich niekiedy wręcz nieporównywalnie z tymi proponowanymi u konkurencji.
Dlaczego dzielę się z wami tą wiedzą na blogu opisującym rzeczywistość francuską? Właśnie dlatego, że sklep wysyła zamówienia na teren Unii Europejskiej oraz umożliwia płatność w €. Wysyłka do 1kg kosztuje nas 10€, czyli mniej więcej tyle samo co w całej Francji a na transakcji jesteśmy w stanie zaoszczędzić poważną kwotę w zależności od liczby i rodzaju zamówionych produktów.
Przed zakupem powinniśmy skontaktować się z właścicielami przez maila uprzedzając o zakupie np. z Francji czy Niemiec. Następnie dokonujemy wyboru a listę produktów podajemy (wraz z kodami) we wiadomości. Otrzymujemy maila z łączną kwotą w € do zapłaty (cena przesyłki jest już wliczona) oraz numer konta, na który następnie przelewamy pieniądze. Podajemy adres, na który życzymy sobie otrzymać paczkę i voilà! Moje ostatnie zakupy po przeliczeniu na francuskie realia przyprawiłyby mnie o mdłości a tak za moment stanę się posiadaczką moich ulubieńców o połowę taniej :) Po zamknięciu transakcji z pewnością ukaże się post opisujący przebieg zakupu.
Szykujcie się na Haul!
Buziaki!!!

Ps. Chciałabym dodać, że żaden z moich postów nie jest sponsorowany- wszystkie koszty przedstawionych produktów zostały w pełni pokryte przeze mnie a sklepy do tej pory wspomniane znalazły się na blogu tylko i wyłącznie wskutek moich poszukiwań okazyjnych zakupów oraz chęci dzielenia się przydatną wiedzą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Thank you so much for your comment!
I hope I'll see you soon!
xo xo!

Merci pour tous les commentaires,
A bientôt!
bisous bisous!

Dziękuję za każdy komentarz,
Do zobaczenia wkrótce!
Buziaki!