sobota, 12 kwietnia 2014

Słowem wstępu...

Bienvenue!
Cieszę się, że zechcieliscie zajrzeć na mój nowy, świeżo upieczony blog :)
Będzie on dotyczył głównie tematu jakim jest mój pobyt we Francji. Chciałabym przedstawić Wam ten kraj z perspektywy Polki mieszkającej tu na stałe, podzielić się spostrzeżeniami, poruszyć kwestie różnic kulturowych, bariery językowej, pozytywów jak i negatywów wynikających z pobytu za granicą itp. Ponadto z pewnością nie zabraknie babskiego gadania, narzekań oraz zachwytów nad dostępnością (bądź jej brakiem) marek kosmetycznych, odzieżowych oraz wszystkiego co związane z naszym kobiecym światem ;)
Chciałabym również porozprawiać o gotowaniu, kuchni francuskiej i polskiej, może z czasem przygotować coś dla Was ;)
Blog ten z pewnością będzie moim małym kawałkiem Polski, za którą nieopisanie tęsknię, będzie miejscem, w którym bez skrępowania mogę powiedzieć NIE dla pizzy ze śmietaną i ziemniakami, NIE dla dresu w teatrze! NIE dla chleba z makaronem! I czy tylko ja nie lubię foie gras..?
Blog ten dedykuję Polakom na obczyźnie, osobom ciekawym Francji, jak i każdej kobiecie chcącej poplotkować o "naszych" dziewczyńskich sprawach :)
Najbliższy post chciałabym poświęcić króciutkiemu opisowi życia codziennego, opowiem co mnie tutaj zadziwia, bawi a i czasem doprowadza do szału ;) Planuję również przyjrzeć się nieco bliżej marce kosmetycznej "eyes lips face"- poczyniłam już wstępne przygotowania w postaci zakupów w ich butiku. Jeśli już teraz jesteście ich ciekawi zapraszam na mój instagram: http://instagram.com/fraline90
Mam nadzieję, że choć trochę zainteresowałam Was, tym co mam do powiedzenia i zobaczymy się niebawem :)
Pozdrawiam Was wiosennie,
Fraline ;*

2 komentarze:

  1. Pizza z ziemniakami i śmietaną... Widzę, że Francuzi mają podobne, dziwaczne pomysły jak Włosi, dla których jedzenie samych ziemniaków jest trochę dziwne, ale zjedzenie ich z makaronem albo na chlebie już jest w pełni normalne. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dokładnie :) Makaron z chlebem tutaj też jest na porządku dziennym ;)

    OdpowiedzUsuń

Thank you so much for your comment!
I hope I'll see you soon!
xo xo!

Merci pour tous les commentaires,
A bientôt!
bisous bisous!

Dziękuję za każdy komentarz,
Do zobaczenia wkrótce!
Buziaki!